|Regisztráció
» felhasználói szabályzat

|Bejelentkezés
Felhasználónév:
»
Jelszó:
»
Automatikus belépés:
»

|Fórumban legfrissebb
» Internetes aukciók!
» Bemutatkozás!
» Major bemutatkozna :)
» videózzunk!
» Bemutatkozás
» 1.8 TD turbó meghalt
» Sierrások ide!
» Hátsó futómű.
» Snider bemutatkozás
» Közvélemény kutatás! - Mi a véleményed az oldalról ?

|Naptár
  2020. augusztus  
H K Sze Cs P Szo V
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Home Tagok Fórum Rólunk Linkek
History Tech' Tuning Média
| Fórum

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3705 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 149  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Sierrások ide!
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 4., csüt. 7:35 
TAG
TAG

Mióta van Sierrád: 1997.07.11.
Tipus: MK2 5 door
Fogyasztás: 9,0
patuha írta:
Zolika017 írta:
Most nézem, hogy a premier meghívásos lett. Ez sem rossz. Évadnyitónak ez így tényleg furcsa. Ki dönt? Mik a feltételek? Ezek szerint tényleg egyik autónk sem felel meg oda?
Hát akkor tényleg nem maradt semmi ahol tudnánk növelni a létszámot.
Ha nem csak gyári állapotú jó hanem épített is, mert ugye a felsoroltak közt akad olyan is, akkor a kékkel mi bajotok van? Szerintem az összes közül például az az egyetlen 82-es. Nem szeretnék magamnak helyet kiharcolni, csak kíváncsi lettem.
De úgy is túl sok autóval jelentünk meg eddig, szóval nem lesz baj ha erre sem megyünk el.
Na a FB még azért sohasem tett ennyire szomorúvá!

Jaj hagyd már azt a tájékozódós dumámat lécci :) Az csak az én véleményem volt, nem osztja más! :al: :roll:
A Zsigulival ott lenne a helyetek az OT-n, és a kék Taxi is rendben van. (de nem én vagyok a zsűri, ez is csak magánvélemény!)

De osztja más is , Pl: én .

Vissza a tetejére
Hozzászólás az előzmény idézésével  
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 4., csüt. 6:56 
TAG
TAG

Mióta van Sierrád: 2005.04.05.
Tipus: MK2 sedan
Fogyasztás: sok sör
cortez írta:
Akik megveszik mert találtak egyet 100 alatt (Boccs patu! :D ) [/color]

Én csak kihasználtam egy kínálkozó lehetőséget :D És nem bántam meg :)

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 4., csüt. 0:42 
Grundmodell

Mióta van Sierrád: 2014.04.18.
Fogyasztás: nem akarom tudni
Peti8 írta:
mobilos működés. értem. lesz valami! :al: :wink:

Nekem megfelel így is, de lentebb többen is említették a mobilos felületet. Szerintem a cornert még gyorsabb is mobilböngészőből használni mint a hülye facebokkot. Lehet, hogy túl öreg vagyok :la:
Jannis írta:

Az Fb kontra fórum kapcsán Sok igazságot írtál.

Bár nem igazán ezt akartam itt megbeszélni de úgy látom hogy az oldtimer premier téma téged is magával ragadott. Néhány szó erejéig hadd térjek akkor erre vissza. Nos az oldtimeren csak úgy mint a többi klubnak nekünk is már "reprezentálnunk" kell. Mivel sok embernek nincs önkritikája ezért erre másának kell figyelnie. Persze nem lehet megakadályozni ha valaki be akar menni, de ne várja azt hogy a klub mögé áll ha nem kirakatba való autója van. Egyébként kint ugyanolyan jól lehet parkolni és bandázni.

Szerintem van a bent az a kirakat és van a kint ami meg a csapatról szól.

Bocsi nem akartam teljesen offolni.
Köszi, hogy válaszoltál, teljesen érthető amit mondasz! Esetleg egy további topikban vesézhetnénk a talikat, azok elvárásait stb. :al:

https://www.facebook.com/andor.jelinek.1993

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 4., csüt. 0:06 
Site Admin - TAG
Site Admin - TAG

Mióta van Sierrád: 1999.08.10.
Tipus: Mk1 5 door
Fogyasztás: vízzel járok
mobilos működés. értem. lesz valami! :al: :wink:

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 4., csüt. 0:02 
Site Admin - TAG
Site Admin - TAG

Mióta van Sierrád: 2002.01.28.
cortez írta:
A Facebook miatt 'haldoklik' a fórum. Nem csak a corner, hanem mindegyik. Javítana a helyzeten a már sokszor felemlegetett mobilos felület de engem ez sem zavar, ha mobilról nézem meg, ugyanúgy használható. Az oka pedig amiért minden fórum haldoklik az a lassú információ áramlás/csere, míg facebookon feldobsz egy képet egy termékről rögtön látja több száz ember míg egy fórum nem olyan közvetlen és soha nem is lesz az. DE! ez nem gond, én előnybe is részesítem a fórumot, hogy miért? Mert sokkal informatívabb, tartalmasabb ráadásul szinte bármi visszakereshető. Facebookon sokszor lehet látni a feltett kérdéseken, hogy a google-ig nem jutott el, hogy utánanézzen, mert nem is érdekli, de a választ követeli AZONNAL. A megfogalmazás és a közlés módjáról meg ne is beszéljünk.
Sajnos a fórumok ideje lejárt, vannak kivételek de körül lehet nézni, hogy egy Facebook csoport tagjainak az átlag életkora mennyi és a komoly fórumlakók átlag életkora mennyi. A facebook egyszerűbb ezért vonzza az embereket (és a fiatalabbakat), de a corner szerintem még egy aktívabb fórumnak számít. Ez a tendencia nemtudom, hogy hogyan lehetne ezellen tenni, a facebook túl pofátlan módon ott van mindenhol és a csakazértvansierrámmertezthasználom vagy a csakazértvansierrámmerterrefutotta tipusú embereknek bőven elég az a felületes típus ismeret amit Fb-n megkaphatnak. Akik komolyan gondolják úgyis regisztrálnak és a fórumot (fórumot is) fogják használni, mert elengedhetlen. Hozzáértő embereket itt fog találni aki akar és nem facebokkon.
Annyit lehetne tenni, de ezt már előttem is pedzegették, hogy ha egy kérdés merül fel a cornerre irányítani a kérdezőt, innen linkelni az adott problémára a megoldást vagy bármit.
Én napi 2-3 vagy akár többször is ránézek a fórumra, mobilról sem gond a kezelése.
Átláthatóbb, jobban lehet követni az adott fórumlakónak az autójának az épülését, tanulhatunk belőle, aki egy kicsit is gondolkodik, tökre megéri regisztrálni és az oldalt használni a facebokk helyett.

MEGOLDÁS SZERINTEM: Rá kellene mutatni arra, hogy a fórum alapvetően sokkal jObb, közösségibb és barátibb mint egy minden jöttmentet felvett facebook csoport a sok okoskodóval és ismeretlennel. Valahogy meg kellene oldani, hogy az Fb csoportokba a corner megfelelő reklámot kapjon, így talán felpezsdíthetőbb lenne ez a fórum. Bár szerintem akiket komolyan lehet és kell is venni, azok mind aktív tagok, aki meg csak azért vett Sierrát, mert hátul hajt és tönkreteszi, leéli, szétküldi annak jó az Fb csoport is
(NEM FELTÉTLEN A SIERRÁS FB CSOPORTOKRÓL VAN SZÓ, HANEM ÁLTALÁBAN VÉVE - bocsi kiscipo és D.Gábor!)

Több száz tagja van a Sierra mániának is de mikor láttatok utoljára 20 Sierránál többet egy sorban, egy helyen? Akik találkozókon jelen vannak, aktívabbak, akik tartják így vagy úgy a kapcsolatot egymással azok fórumoznak, aki meg nincs/nem akar benne lenni ebbe a közösségbe az nem fog fórumozni

A talikat facebookon kell reklámozni, ez egyértelmű, mert ott gyorsan nagy embertömegekhez fog eljutni.
2014-ben voltunk először Oldtimer Premieren, akkor még kint álltunk éppenhogy csak beesett a Sierra az ablakon, azévben voltunk majálison is, szintén még csak ismerkedni, beszélgetni. 2015-ös Premierre már beálltunk mi is, és meglepően sok Sierra volt, de a csónakseggű Buick meg már nem fért be. Ettől függetlenül azt mondom továbbra is, hogy aki akar menjen be kocsival, ez egy nyílt rendezvény de mindenki nézzen magába (tisztelet a kivételnek), hogy egy sokadik Sierrát látna inkább vagy egy Buick Rivierát.

Jannis ötlete nemrossz, hogy kijelölné kik mehetnek be, de megszabni, hogy ki az a pár ember aki beállhat szerintem nem fer mivel már említettem nyílt a rendezvény (esetleg csak azoknak foglalni a helyet akiket úgy véltek, hogy odavalók, a többiek pedig menjenek be, ha akarnak!?), továbbá a szervezők is figyelhetnének erre (mondjuk csak regisztrálva lehetne bemenni és ott figyelnék mennyi Sierra van) és ez tavaly is látszódott, hogy a rendezvény kinőtte magát.

Bocsi, ha hosszú voltam ez a téma engem is érdekel, de csak azok fognak fórumozni akik hosszabb távon gondolkoznak a Sierrába, fejlesztenék, vagy gyerekkori álom, esetleg komoly verseny célok stb. Akik megveszik mert találtak egyet 100 alatt (Boccs patu! :D ) és tönkreteszik őket nem fogják érdekelni tothpisti Rs2300-as építése, kisböhi csicsovja vagy Geree érdekes írásai vagy G.Oli replikája (csak mondtam pár nevet senki ne vegye magára ha nincs megemlítve)

Az Fb kontra fórum kapcsán Sok igazságot írtál.

Bár nem igazán ezt akartam itt megbeszélni de úgy látom hogy az oldtimer premier téma téged is magával ragadott. Néhány szó erejéig hadd térjek akkor erre vissza. Nos az oldtimeren csak úgy mint a többi klubnak nekünk is már "reprezentálnunk" kell. Mivel sok embernek nincs önkritikája ezért erre másának kell figyelnie. Persze nem lehet megakadályozni ha valaki be akar menni, de ne várja azt hogy a klub mögé áll ha nem kirakatba való autója van. Egyébként kint ugyanolyan jól lehet parkolni és bandázni.

Szerintem van a bent az a kirakat és van a kint ami meg a csapatról szól.

Kép

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 3., szer. 23:47 
Grundmodell

Mióta van Sierrád: 2014.04.18.
Fogyasztás: nem akarom tudni
A Facebook miatt 'haldoklik' a fórum. Nem csak a corner, hanem mindegyik. Javítana a helyzeten a már sokszor felemlegetett mobilos felület de engem ez sem zavar, ha mobilról nézem meg, ugyanúgy használható. Az oka pedig amiért minden fórum haldoklik az a lassú információ áramlás/csere, míg facebookon feldobsz egy képet egy termékről rögtön látja több száz ember míg egy fórum nem olyan közvetlen és soha nem is lesz az. DE! ez nem gond, én előnybe is részesítem a fórumot, hogy miért? Mert sokkal informatívabb, tartalmasabb ráadásul szinte bármi visszakereshető. Facebookon sokszor lehet látni a feltett kérdéseken, hogy a google-ig nem jutott el, hogy utánanézzen, mert nem is érdekli, de a választ követeli AZONNAL. A megfogalmazás és a közlés módjáról meg ne is beszéljünk.
Sajnos a fórumok ideje lejárt, vannak kivételek de körül lehet nézni, hogy egy Facebook csoport tagjainak az átlag életkora mennyi és a komoly fórumlakók átlag életkora mennyi. A facebook egyszerűbb ezért vonzza az embereket (és a fiatalabbakat), de a corner szerintem még egy aktívabb fórumnak számít. Ez a tendencia nemtudom, hogy hogyan lehetne ezellen tenni, a facebook túl pofátlan módon ott van mindenhol és a csakazértvansierrámmertezthasználom vagy a csakazértvansierrámmerterrefutotta tipusú embereknek bőven elég az a felületes típus ismeret amit Fb-n megkaphatnak. Akik komolyan gondolják úgyis regisztrálnak és a fórumot (fórumot is) fogják használni, mert elengedhetlen. Hozzáértő embereket itt fog találni aki akar és nem facebokkon.
Annyit lehetne tenni, de ezt már előttem is pedzegették, hogy ha egy kérdés merül fel a cornerre irányítani a kérdezőt, innen linkelni az adott problémára a megoldást vagy bármit.
Én napi 2-3 vagy akár többször is ránézek a fórumra, mobilról sem gond a kezelése.
Átláthatóbb, jobban lehet követni az adott fórumlakónak az autójának az épülését, tanulhatunk belőle, aki egy kicsit is gondolkodik, tökre megéri regisztrálni és az oldalt használni a facebokk helyett.

MEGOLDÁS SZERINTEM: Rá kellene mutatni arra, hogy a fórum alapvetően sokkal jObb, közösségibb és barátibb mint egy minden jöttmentet felvett facebook csoport a sok okoskodóval és ismeretlennel. Valahogy meg kellene oldani, hogy az Fb csoportokba a corner megfelelő reklámot kapjon, így talán felpezsdíthetőbb lenne ez a fórum. Bár szerintem akiket komolyan lehet és kell is venni, azok mind aktív tagok, aki meg csak azért vett Sierrát, mert hátul hajt és tönkreteszi, leéli, szétküldi annak jó az Fb csoport is
(NEM FELTÉTLEN A SIERRÁS FB CSOPORTOKRÓL VAN SZÓ, HANEM ÁLTALÁBAN VÉVE - bocsi kiscipo és D.Gábor!)

Több száz tagja van a Sierra mániának is de mikor láttatok utoljára 20 Sierránál többet egy sorban, egy helyen? Akik találkozókon jelen vannak, aktívabbak, akik tartják így vagy úgy a kapcsolatot egymással azok fórumoznak, aki meg nincs/nem akar benne lenni ebbe a közösségbe az nem fog fórumozni

A talikat facebookon kell reklámozni, ez egyértelmű, mert ott gyorsan nagy embertömegekhez fog eljutni.
2014-ben voltunk először Oldtimer Premieren, akkor még kint álltunk éppenhogy csak beesett a Sierra az ablakon, azévben voltunk majálison is, szintén még csak ismerkedni, beszélgetni. 2015-ös Premierre már beálltunk mi is, és meglepően sok Sierra volt, de a csónakseggű Buick meg már nem fért be. Ettől függetlenül azt mondom továbbra is, hogy aki akar menjen be kocsival, ez egy nyílt rendezvény de mindenki nézzen magába (tisztelet a kivételnek), hogy egy sokadik Sierrát látna inkább vagy egy Buick Rivierát.

Jannis ötlete nemrossz, hogy kijelölné kik mehetnek be, de megszabni, hogy ki az a pár ember aki beállhat szerintem nem fer mivel már említettem nyílt a rendezvény (esetleg csak azoknak foglalni a helyet akiket úgy véltek, hogy odavalók, a többiek pedig menjenek be, ha akarnak!?), továbbá a szervezők is figyelhetnének erre (mondjuk csak regisztrálva lehetne bemenni és ott figyelnék mennyi Sierra van) és ez tavaly is látszódott, hogy a rendezvény kinőtte magát.

Bocsi, ha hosszú voltam ez a téma engem is érdekel, de csak azok fognak fórumozni akik hosszabb távon gondolkoznak a Sierrába, fejlesztenék, vagy gyerekkori álom, esetleg komoly verseny célok stb. Akik megveszik mert találtak egyet 100 alatt (Boccs patu! :D ) és tönkreteszik őket nem fogják érdekelni tothpisti Rs2300-as építése, kisböhi csicsovja vagy Geree érdekes írásai vagy G.Oli replikája (csak mondtam pár nevet senki ne vegye magára ha nincs megemlítve)

https://www.facebook.com/andor.jelinek.1993

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 3., szer. 22:16 
Site Admin - TAG
Site Admin - TAG

Egyébként most már nagyon találkozó irányba kezdünk menni. Valójában ha emlékeztek nem erről volt szó hanem Fórum kontra FB ....

Szerintem maradjunk ennél a verziónál. A találkozó dolog meg szerintem egy más tészta. Persze van összefüggés a dolgok között , de ne ragadjunk le itt.

A találkozó volt is meg lesz is. Az hogy mi volt már jön vissza, viszont az hogy mi lesz az nagyban múlik azon hogy miként mozdul meg/ mozdulunk meg. Ehhez nem kell más csak az hogy mi magunk is aktívak legyünk, illetve aki meg esetleg aktív azt valahogy beintegráljuk.

Nem vagyunk sokan így a megosztottság nagy probléma.

egyelőre a mobilbarát fórumon kívül sok okos dolgot nem tudtunk mondani hogy miért az egyik és miért a másik....Pedig nem hiszem hogy csak ez az egy dolog lenne az ami megoldaná a problémánkat.

Kép

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 3., szer. 22:09 
Site Admin - TAG
Site Admin - TAG

Egy kicsit megmagyarázós lett a dlog. Igazából hogy ki mért nem ment vagy jött az másodlagos. nem tudott jönni és kész. Ennek oka nem tartozik ránk így ezt nem is kell megmagyarázni...

Viszont azt nem tudom hogy figyeltétek-e hogy olyanok magyarázkodnak vagy van lelkiismeret furdalása aki általában a találkozók valamelyikén egészen biztosan jelen van és a klub igen aktív tagja. Igazából itt senki nem gondolt ezen emberekre.

Sőt valójában senkire sem gondoltunk, mi csak azt szeretnénk hogy megint egy kicsit aktívabb legyen vagy lehessen valaki. nem kell ebe többet belegondolni mint amennyi ebbe benne van.

Látom az oldtimer premier azért mindenkinek piszkálja a csőrét, így azért nem árt tisztázni néhány dolgot.

Amikor ez az egész indult valóban az volt hogy menjünk minnél többen mert az milyen jó. Az elsőn illetve a másodikon is ez megállta a helyét. A 2015-ös rendezvények is így futottunk neki. majd jött a döbbenet olyan tömeg volt hogy 10 órakor már teltház volt a parkolóban. Ez volt az oka annak is korábban indult. Az hogy ez szarul sült el nem volt kétség, valójában nem volt ötlet de sok választásunk nem volt.

A premieren a felhozatal mennyisége és minősége miatt úgy gondolom nonszensz hogy különleges modellek nem jutnak be miközben egy egész sor olyan autó áll bent amire mi magunk sem vagyunk büszkék. Ezek után jött a az a konklúzió hogy bizony nem a mennyiség hanem a minőség a fontos. Nem létszám kell hanem olyan autó amire büszkék lehetünk. Sajnos nem mindenki rendelkezik kellő kritikai érzékkel így nem lehet azt mondani hogy mindenki döntse el hogy oda való-e vagy sem, ezért történik a meghívásos vagy ha jobban tetszik kijelölős dolog. És hogy ki jelöli ki .....na segítsek. Igen majd én meg a Bogyó. Ránk lehet majd haragudni meg fikázni, viszont a klub egész biztos olyan autókkal lesz ott aki nem fog a sok exkluzív autó között szégyent vallani. Ha figyeltetek én neveket soha nem mondtam így most is tartózkodom ettől. Aki megsértődik ezen azt csak sajnálni tudom

Figyelem ez nem azt jelenti hogy más jöhet el, ez csak a belső parkolóról szól. Kint mindenki helyet kap. Egyébként nem tudom hogy figyeltétek -e de Bogyó évek óta kint áll meg és mivel én tavaly a mondeoval voltam fel sem vitettem az autót.

Tudom a kiválasztás lehet hogy nem túl demokratikus , de sajnos annak érdekében hogy ne szarozzák a klubbot ezt szükséges rossznak kell tekinteni.

Kép

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 3., szer. 21:34 
Grundmodell

Mióta van Sierrád: 1993.07.12.
Fogyasztás: gáz
Viper írta:
patuha írta:
Zolika017 írta:
Most nézem, hogy a premier meghívásos lett. Ez sem rossz. Évadnyitónak ez így tényleg furcsa. Ki dönt? Mik a feltételek? Ezek szerint tényleg egyik autónk sem felel meg oda?
Ha nem csak gyári állapotú jó hanem épített is, mert ugye a felsoroltak közt akad olyan is, akkor a kékkel mi bajotok van? Szerintem az összes közül például az az egyetlen 82-es. Nem szeretnék magamnak helyet kiharcolni, csak kíváncsi lettem.
De úgy is túl sok autóval jelentünk meg eddig, szóval nem lesz baj ha erre sem megyünk el.

Jaj hagyd már azt a tájékozódós dumámat lécci :) Az csak az én véleményem volt, nem osztja más! :al: :roll:
A Zsigulival ott lenne a helyetek az OT-n, és a kék Taxi is rendben van. (de nem én vagyok a zsűri, ez is csak magánvélemény!)

A zsiguli antenna kategóriában amúgyis mindig dobogós :wink:

A kéké is ugyan akkora :)
Viszont a Lada eléggé kakukktojás lett. Innen ugye nem kapott meghívást, viszont más klubokkal meg csak Apu volt kapcsolatban, így nem tudom, hogy számítanak-e arra az autóra.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 3., szer. 21:20 
LX

Mióta van Sierrád: 2002.03.01.
Tipus: MK1 3 door
patuha írta:
Zolika017 írta:

A zsiguli antenna kategóriában amúgyis mindig dobogós :wink:

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 3., szer. 21:14 
TAG
TAG

Zolika017 írta:

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 3., szer. 21:09 
Grundmodell

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 3., szer. 21:07 
LX

Böhömke írta:
Viper írta:
A 9 autös nevezést én pozitívnak értékelem, nélkülük nem biztos, hogy lett volna értelme az egésznek.

OT-ről már nagyjából elmondtam a véleményem, és egyetértek Patuval, hogy az évadnyitó ráépült az OT-re, az volt a felhívás, hogy minél többen legyünk ott, most meg meghívásos alapon megy. Én már biztos nem megyek, pedig az enyémen kívül 1x volt Oli XR-el, tőbb nem fordult meg ott. Ja és egyszer díjazva is volt az autó úgy, hogy nem neveztem semmire.

Csak halkqn kérdem, hogy az OT az évadnyitó, ahova nem várnak mindenkit, akkor az így mennyire gerjeszt további sértődést és széthúzást?

Évad nyitó már pár éve nincs

Mivel az OT lett az évadnyitó, ezért nincs külön...

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 3., szer. 21:02 
TAG
TAG

Viper írta:
A 9 autös nevezést én pozitívnak értékelem, nélkülük nem biztos, hogy lett volna értelme az egésznek.

OT-ről már nagyjából elmondtam a véleményem, és egyetértek Patuval, hogy az évadnyitó ráépült az OT-re, az volt a felhívás, hogy minél többen legyünk ott, most meg meghívásos alapon megy. Én már biztos nem megyek, pedig az enyémen kívül 1x volt Oli XR-el, tőbb nem fordult meg ott. Ja és egyszer díjazva is volt az autó úgy, hogy nem neveztem semmire.

Csak halkqn kérdem, hogy az OT az évadnyitó, ahova nem várnak mindenkit, akkor az így mennyire gerjeszt további sértődést és széthúzást?

Évad nyitó már pár éve nincs

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 3., szer. 20:41 
LX

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 3., szer. 19:20 
TAG
TAG

Zolika017 írta:
tothpisti írta:
Zolika017 írta:
Valóban a Te autód maradt még ott és így mentünk a többiek után. :)
Viszont hidd el nem partnerek voltunk, sőt! Hogy ki kit zavart össze, azért meg nem vállalhatom a felelősséget. De nyugodj meg ha megyünk is ezek után bárhová, azt már létszámcsökkenéssel fogjuk tenni és tuti nem fogok ennek a reklámozására időt fordítani. De nem a tájékozódási itt a lényeg. Mondjuk azon most kurvára meglepődtem, hogy gondot okozott a több autónk, melyeknek azért nagy százaléka Sierra, de azt gondoltam, hogy a több nevezési díj csökkenti a szervezők költségeit.
Mindegy is, a 2-3 napos talikon úgy sem vehetünk részt, a biai történet meg már úgy sem lenne a régi, az egyik autóm a 2-es eleje miatt nem megfelelő, a törésmentes 1-es gyári ghiánk meg ki van fakulva, ja és a téli szettje amúgy is 13-as, szóval ciki is lenne kivinni őket.
Majd lesz helyünkre OT vizsgás, vagy OT nélküli ugyan, de megfelelően karban tartott Sierra akik elől eddig elvettük a helyet!

Te miért veszed magadra?
Ha az én beírásomra gondolsz, akkor tévedsz.
Nem nem rád gondoltam. Több okból sem.
Az egyik, engem nem zavar az Mk1 és az Mk2 házasítása. 2004-ben én is így csináltam meg a 3 ajtós mK1-emet, imádtam.
A másik, hogy a te gépeddel pont semmi baj, szerintem pont, hogy egy karbantartott gép, amit koszosan még sosem láttam!!
Az, hogy 13-as lemez, kinek mi tetszik.

Akire gondoltam/gondoltunk annak még a nevét sem tudom/tudjuk.
Megjelent pár tag ténylegesen lefingott sierrákkal. És valljuk meg őszintén az olyan autók nem illenek egy OT premierre. Jelenleg az enyém sem.

A többi része a mondandódnak engem nem érintett én csak egyszer indultam tájékozódásin, a többin a szervezésben segítettem. :wink:

Ja nem a Te beírásod miatt írtam. Az egész véleménycsere végigolvasása után, de főleg a tájékozodási miatti dolog késztetett az írásra. :)

Valamiért azt érzem, hogy léptünk hátra kettőt :cry:

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 3., szer. 18:41 
TAG
TAG

tothpisti írta:

Megjelent pár tag ténylegesen lefingott sierrákkal. És valljuk meg őszintén az olyan autók nem illenek egy OT premierre. Jelenleg az enyém sem.
:wink:

Az én tájékozódásis dumám volt az oka. Okokat kérdeztetek Miért nem járnak talikra) én egyet írtam, egy saját okot.. Nem kell ebből ügyet csinálni, én alkalmazkodtam, ez volt a történet. (mellesleg azért megjelentem a célban és az eredményhirdetésen is ott voltam, ha ez valamelyest szépíti a dolgot) Sőt, továbbmegyek, ha most kiderülne, hogy szervezés alatt van egy ilyen verseny, akkor csak azért is elmennék :)

Ami miatt viszont a fenti idézetet bedobtam az az volt, hogy a tavalyelőtti márciusi kismarosi talin mondta Jannis (szóban, tehát max néhány ember tudna megerősíteni ha akarna), hogy igenis aki nem fog menni az OT premieres talira, az sz*pni fog. ;) Nyilván a tavalyelőttiről beszélünk. Értem én, hogy változik a világ, de mostanra 7 Sierra lett erre alkalmas. Mert ez meg úgy indult, hogy rátelepülünk az OT partira!. (mielőtt bárki kitalálná, hogy hisztizek, jelzem, hogy nem hisztizek, sőt még (!) ittas sem vagyok, csak ezek tényszerű dolgok.. Amúgy sem mentem volna, de nem ezért, sokkal inkább a konvojos baki miatt... :)
Meg van még egy ok, ami miatt a tavaly őszi velencei talira nem jutottam el, az pedig az, hogy dolgoztam aznap. Pedig tőlem mindössze 12km-re van... De ha netán egy esetleges idei parti nem ütközik a melóval és a pénztárcámmal, akkor természetesen részt veszünk rajta, de tutira már csak a cvh-val, mert nem lesz más ;)
Amúgy béke :) :1: :al: Para nincs, csak okok vannak..

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 3., szer. 15:57 
Grundmodell

tothpisti írta:
Zolika017 írta:
Viszont hidd el nem partnerek voltunk, sőt! Hogy ki kit zavart össze, azért meg nem vállalhatom a felelősséget. De nyugodj meg ha megyünk is ezek után bárhová, azt már létszámcsökkenéssel fogjuk tenni és tuti nem fogok ennek a reklámozására időt fordítani. De nem a tájékozódási itt a lényeg. Mondjuk azon most kurvára meglepődtem, hogy gondot okozott a több autónk, melyeknek azért nagy százaléka Sierra, de azt gondoltam, hogy a több nevezési díj csökkenti a szervezők költségeit.
Mindegy is, a 2-3 napos talikon úgy sem vehetünk részt, a biai történet meg már úgy sem lenne a régi, az egyik autóm a 2-es eleje miatt nem megfelelő, a törésmentes 1-es gyári ghiánk meg ki van fakulva, ja és a téli szettje amúgy is 13-as, szóval ciki is lenne kivinni őket.
Majd lesz helyünkre OT vizsgás, vagy OT nélküli ugyan, de megfelelően karban tartott Sierra akik elől eddig elvettük a helyet!

Te miért veszed magadra?
Az egyik, engem nem zavar az Mk1 és az Mk2 házasítása. 2004-ben én is így csináltam meg a 3 ajtós mK1-emet, imádtam.
A másik, hogy a te gépeddel pont semmi baj, szerintem pont, hogy egy karbantartott gép, amit koszosan még sosem láttam!!

A többi része a mondandódnak engem nem érintett én csak egyszer indultam tájékozódásin, a többin a szervezésben segítettem. :wink:

Ja nem a Te beírásod miatt írtam. Az egész véleménycsere végigolvasása után, de főleg a tájékozodási miatti dolog késztetett az írásra. :)

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 3., szer. 15:13 
TAG
TAG

Mióta van Sierrád: 2003.05.04.
Zolika017 írta:

Te miért veszed magadra?

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 3., szer. 14:02 
TAG
TAG

Zolika017 írta:

Mint mondtam, ez pusztán az én agybajom volt ;) Nem kell Petikét komolyan venni, nem érdemes :)

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 3., szer. 13:55 
Grundmodell

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 3., szer. 13:19 
TAG
TAG

Peti8 írta:
patuha írta:
tothpisti írta:
kiscipo írta:
Ez rendben is van. De csak hogy magamat nézzem. Nekem b*szott messze van pest. Főleg ültetett verdával. Majálisra felmegyek és kb ennyi. Valahogy az a szállodában alvós talik meg nem vonzanak. Csak arra meg, hogy fel ugordjak egy fél napra vagy esetlegesen pár órára az nekem nagyon nem éri meg. pl autózom összesen 6 órát, hogy 2-3 órát ott legyek. Premierre is szivesen kinéznék, de szintén ugyanez az oka.

Alapvetően a pesti vagy pest környéki taliknál írt kritika nem rád, vagy a többi messze lakónak szólt, hanem azoknak akik meg-meg említették már korábban, hogy nincs semmi. Aztán mikor volt valami, akár ingyenes tali basztak rá.
Másrészt a távolság dolog relativ. A oénz részét megértem, sőt át is érzem hidd el. De ha valaki akar menni egy talira csak meg lehet oldani. Viszonylag korán kint vannak az időpontok és ha nagyon akar az illető össze tudja tenni rá keretet, szabit kivenni, stb.
Mondjuk itt nem pont rád gondolok, mert te ezt tudod, elég sok talin megfordulsz.

Az ültetet részt meg hagyjuk, faszért ültetted le? :ufo: :ufo: :ufo: :cp: :cp: :cp:

Így van :) Fasznak ültetted le :)
Csak mellékesen. Voltak it tolyan tagok, akik Egerből, Debrecenbő, Sarkadról stb jártak a Balatonhoz, Dunakanyarhoz, BP-re talikra... :P

jaja.
de amúgy meg szerintem ha van igény talira "messze-messze" is, akkor szívesen veszi más is, ha valaki szervez esetleg regionális talit és a "pestiek" mennek oda.

pl.:
- rendszeresen jártunk régen Balához Perére találkozóra, - még amikor csak Füzesabonyig volt autópálya (3-3,5 órás út volt),
- vagy voltunk Markonál kirándulni Dunaszerdahelyen
... mert megszervezték, és mi odamentünk.

aki szervez, az mond helyszínt. ;)

:yep:

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 3., szer. 13:15 
TAG
TAG

Zolika!
Igen miattatok nem indultunk a legutóbbi tájékozódásin. Nem a 9 autóval lenne a gond, ha egymást is ellenfélnek és nem partnernek tekintitek a győzniakarás érdekében, de ez teljesen más sztori (olyan is volt, amikor a balfasz sógorom majdnem a végére ért a lámpák számolásában, amikor valamelyik autótok mitfárere direkt belezavarta :) )
De mint mondottam ez mindössze az én agybajom volt és természetesen nincs harag, egyszerűen ezért nem indultunk és ennyi. ( a többi a ti dolgotok, akár reagálsz erre, akár nem mindenesetre én nem foglalkoztam az üggyel túlzottan. :al:

A másik sztori, a tavalyi OT premieres téma, ott bizony mi is ott lettünk hagyva, mert a konvoj negyed órával az indulás előtt elindult, abszolut figyelembe se véve azt, hogy mindenki megvan-e. Nekem pl az autó maradt ott kinyitva az egyik kölkömmel, míg a többiekkel bent voltunk a boltba. Akkor már csak a gyerekek miatt mentünk ki, viszont az elhatározás meg is született, hogy többet nem kell odamennünk.. (az élet pedig hozta is, hogy miért nem kell odamennünk, tavaly ezen be is sértődtem ;) )

Szóval a szervezőknek mondva, ezek apró tüskék, de sokáig nyomuk marad. :al:

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 3., szer. 11:25 
Grundmodell

Mivel felületesen ugyan, de meg lettünk említve, így azért én is írnék néhány sort. Egyik felülettel sincs bajom, mindkettőnek meg van a maga előnye és hátránya. Ki is veséztétek.
A klub életével kapcsolatosan szeretnék pár szót írni. Először is nem szerettem volna senkit háttérbe szorítani azzal, hogy 9 autóval jelentünk meg a tájékozódási versenyeken. A legutolsót személy szerint azért protezsáltam ennyire és azért mentünk családon belül ennyien, hogy nehogy létszámhiány miatt elmaradjon. Ezen versenyek meg nem szervezésének okait ismerem és el is fogadom.
Én illetve mi iszonyúan szerettük ezeket a megmozdulásokat az autózás és az azonos érdeklődés miatt. Viszont nem szerettünk sehol sem ott aludni és nem szeretünk inni sem. A nem autózós találkozókon az emberek miatt szerettünk részt venni, bárhol is volt megrendezve, egy fél napra, napra leugrottunk és ekkor mi kirándultunk és egy jót beszélgettünk. Majd finoman közölve lett, hogy csak akkor menjünk ha ott is alszunk, fél napra ne menjünk le. Hát így nem is erőltettem!
A majális egy gyönyörűen megszervezett program, de valahogy az nem igazán vonzott, ezért én nem nagyon vettem abban részt, de ezért úgy gondolom, hogy nem lehet rám haragudni.
Az utóbbi időben én a majálisról és még talán 1 vagy 2 pár napos taliról hallottam (mely utóbbiakra ugye nem mehettünk ott alvás nélkül) illetve a Biai rendezvényről, melyre ki is mentünk valóban ide is több kocsit vittünk ki, és valóban volt amin csak 13-as felni volt (talán a Ladán) és valóban volt olyan is amikor egy baleset után a 2 lökhárítóm még nem volt rendesen lefújva, csak világosszürkék voltak, de úgy gondoltam egyik autóm miatt sem kell szégyenkeznem. Soha nem rúgtam szét és nem tettem tönkre egyik Sierrámat sem. Eredeti motorral majd 700000km-el motorcsere és generál nélkül úgy gondoltam, hogy helyük van a tájékozódási versenyen és a biai rendezvényen. Az meg hogy 2-es eleje van az egyik 1-esemnek, hát ez van, és csak az én dolgom, pedig volt rá a hátam mögött fújkálódás, pedig mi soha senki kocsiját sem kritizáltuk. Egyébként az is egy baleset miatt volt (egyik sem önhibás) és így javítottuk. Nem tákolmány, hanem szakszerűen kivitelezett kényszer volt.
Volt több olyan Biai rendezvény, amikor én álltam el a kereszteződéseket, biztosítva a zavartalan konvojozást és legutoljára minket hagytak ott, mert hamarabb indultak mint a kiírás és hiába kértem hogy várjunk picit mert a feleségem mosdóban van.
Hát mi az ilyen dolgokért maradoztunk el sajnos.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2016. feb. 3., szer. 11:02 
Site Admin - TAG
Site Admin - TAG

Mióta van Sierrád: 1999.08.10.
Fogyasztás: vízzel járok
patuha írta:
tothpisti írta:
kiscipo írta:
Ez rendben is van. De csak hogy magamat nézzem. Nekem b*szott messze van pest. Főleg ültetett verdával. Majálisra felmegyek és kb ennyi. Valahogy az a szállodában alvós talik meg nem vonzanak. Csak arra meg, hogy fel ugordjak egy fél napra vagy esetlegesen pár órára az nekem nagyon nem éri meg. pl autózom összesen 6 órát, hogy 2-3 órát ott legyek. Premierre is szivesen kinéznék, de szintén ugyanez az oka.

Alapvetően a pesti vagy pest környéki taliknál írt kritika nem rád, vagy a többi messze lakónak szólt, hanem azoknak akik meg-meg említették már korábban, hogy nincs semmi. Aztán mikor volt valami, akár ingyenes tali basztak rá.
Másrészt a távolság dolog relativ. A oénz részét megértem, sőt át is érzem hidd el. De ha valaki akar menni egy talira csak meg lehet oldani. Viszonylag korán kint vannak az időpontok és ha nagyon akar az illető össze tudja tenni rá keretet, szabit kivenni, stb.
Mondjuk itt nem pont rád gondolok, mert te ezt tudod, elég sok talin megfordulsz.

Az ültetet részt meg hagyjuk, faszért ültetted le? :ufo: :ufo: :ufo: :cp: :cp: :cp:

Így van :) Fasznak ültetted le :)
Csak mellékesen. Voltak it tolyan tagok, akik Egerből, Debrecenbő, Sarkadról stb jártak a Balatonhoz, Dunakanyarhoz, BP-re talikra... :P

jaja.
de amúgy meg szerintem ha van igény talira "messze-messze" is, akkor szívesen veszi más is, ha valaki szervez esetleg regionális talit és a "pestiek" mennek oda.

pl.:
- rendszeresen jártunk régen Balához Perére találkozóra, - még amikor csak Füzesabonyig volt autópálya (3-3,5 órás út volt),
- vagy voltunk Markonál kirándulni Dunaszerdahelyen
... mert megszervezték, és mi odamentünk.

aki szervez, az mond helyszínt. ;)

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3705 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 149  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]