|Regisztráció
» felhasználói szabályzat

|Bejelentkezés
Felhasználónév:
»
Jelszó:
»
Automatikus belépés:
»

|Fórumban legfrissebb
» P100
» Milus bemutatkozása
» Hátsó stabrúd kutyacsontot keresek szilenttel/nélkül
» 3,38 bedugós difi
» Bal hátsó ajtózár szerkezet
» Ford Puma
» A Sierra projekt
» Dohc Vezérműlánc vezető rögzítő csavart keresek
» önindító probléma - vagy mégsem?
» Sierra Turnier eladó

|Naptár
  2018. szeptember  
H K Sze Cs P Szo V
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Home Tagok Fórum Rólunk Linkek
History Tech' Tuning Média
| Fórum
Pontos idő: 2018. szept. 21., pén. 7:01

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Sierra Limousine megépíthető?
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 26., pén. 22:28 
Grundmodell

Mióta van Sierrád: 1986.05.20.
Tipus: MK1 3 door
Köszönöm szépen a tanácsot, utána járok .

Vissza a tetejére
Hozzászólás az előzmény idézésével  
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 25., csüt. 22:50 
Grundmodell

Mióta van Sierrád: 2014.07.26.
Tipus: MK2 5 door
Fogyasztás: benzin
balazsapu írta:
Sőt, a hegesztő is minősített kell legyen.
Ahogy egy soha sem létező, nem gyári színnel is át megy OT vizsgán egy autó, mert két puszival kezdődik a vizsga, az utána következő ugyan olyan típusú autót pedig megbuktatják, mert a hátsó üléskárpit szélén a varrás nem olyan (és ez nem vicc !),úgy forgalomba hozható. Bár én nem ismerek egyelőre senkit, akit puszilgatnék hasonló helyen, de ez is részét képezi az előkészületnek.
Ha "csak" megépül, és garázslelet lesz, akkor is változhat jogszabály, és nyílhat kiskapu, és nem a kert végében állna.
Az idén a legjobb csillag állás szerint is csak a kasztni készül el, mert több más projekt is folyamatban van, és a mesternél is be kell jelentkezni jó előre.
Bárkinek bármilyen tanácsot,észrevételt köszönök továbbra is.

Üdv
Először is ha összejött a zseton és van egy lehetőleg mestervizsgás lakatosod akkor lassan megépül az autó. Itthon kb esélytelen hogy bármilyen vizsgát, forg engedélyt kapjon.
DE ha egy európai uniós országban már volt forgalomban akkir itthon egy mozaik utcai látogatás után már rendszámos lesz a vas.
Röviden: megépíted, eladod papíron egy szlovák állampolgárnak ő ott forgalomba helyezi, te visszavested tőle fizetsz regadót meg kpm vizsgát és már hasíthatsz is kishazánkban.
(igaz történeten alapul)

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 25., csüt. 19:27 
TAG
TAG

Mióta van Sierrád: 2005.04.05.
Tipus: MK2 sedan
Fogyasztás: sok sör
Én részemről drukkolok. Csak a platós tranyóra reagálnék, abba raktak 1.6 pintót ez igaz, de annak majdnem 5 a végáttétele, lehet, hogy egy simson blokk is megmozdítaná :D Mondjuk kardánalagút nincs alatta, mert szükségtelen. (van olyanom)

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 25., csüt. 15:42 
Grundmodell

Sőt, a hegesztő is minősített kell legyen.
Ahogy egy soha sem létező, nem gyári színnel is át megy OT vizsgán egy autó, mert két puszival kezdődik a vizsga, az utána következő ugyan olyan típusú autót pedig megbuktatják, mert a hátsó üléskárpit szélén a varrás nem olyan (és ez nem vicc !),úgy forgalomba hozható. Bár én nem ismerek egyelőre senkit, akit puszilgatnék hasonló helyen, de ez is részét képezi az előkészületnek.
Ha "csak" megépül, és garázslelet lesz, akkor is változhat jogszabály, és nyílhat kiskapu, és nem a kert végében állna.
Az idén a legjobb csillag állás szerint is csak a kasztni készül el, mert több más projekt is folyamatban van, és a mesternél is be kell jelentkezni jó előre.
Bárkinek bármilyen tanácsot,észrevételt köszönök továbbra is.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 25., csüt. 15:09 
Grundmodell

Mióta van Sierrád: 2000.12.10.
balazsapu írta:
milus írta:
Néhány éve Sapphire kolléga próbált átalakítani / lerövidíteni/ autót, de egy idő után Ő is feladta.Én csak egy fellángolásnak gondolom a limo megépítésének tervét, de legalább a Cornert egy kicsit felpezsdítette.

Fiesta Cossi-t szeretett volna építeni, Őneki az tetszett.De megnősült, építkezett, így elengedte azt a beruházást.

egyelőre még fellángolás, DE próbálom életben tartani, és a fele autó meg van hozzá,Aki meg tudja csinálni, Ő is (álló lámpás Merciből már csinált pullman-t, P 600-at, Saddam Hussein-nek is volt egy ilyen).A másik fele , a kombi kasztni beszerezhető.Ahogy nézegettem, kardán alagúttal van szerelve az összes limo, vagy pullman Ford, így akár egy 2.0 efi pinto is tudna benne teljesíteni, hiszen 1.6 pinto-t tettek a platós tranyókba is hajdanán!Kinti oldalon is beszélgettünk róla, elég lelkesen fogadták a tagok.És hála Istennek, itt sem maradt szó nélkül.

Álomnak szép,de még mindig nem tudod, hogy:
-forgalomba hozható-e egy ilyen autó, vagy csak a kertben fog állni, esetleg utánfutón bemutatóra fogod hordani
-mi kell a megépítéséhez? tervező, akinek megvan a jogosultsága az ilyen tervezéshez, milyen terveket kell készíteni, milyen számításokkal?
-mindez mennyibe fog kerülni: tervezés, engedélyeztetés, anyag, alkatrész, megépítés,vizsgáztatás.

Ha mindezt kiszámolod rájösz, hogy ebből már tudsz venni egy jó autót.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 25., csüt. 10:15 
Grundmodell

milus írta:
Néhány éve Sapphire kolléga próbált átalakítani / lerövidíteni/ autót, de egy idő után Ő is feladta.Én csak egy fellángolásnak gondolom a limo megépítésének tervét, de legalább a Cornert egy kicsit felpezsdítette.

Fiesta Cossi-t szeretett volna építeni, Őneki az tetszett.De megnősült, építkezett, így elengedte azt a beruházást.

egyelőre még fellángolás, DE próbálom életben tartani, és a fele autó meg van hozzá,Aki meg tudja csinálni, Ő is (álló lámpás Merciből már csinált pullman-t, P 600-at, Saddam Hussein-nek is volt egy ilyen).A másik fele , a kombi kasztni beszerezhető.Ahogy nézegettem, kardán alagúttal van szerelve az összes limo, vagy pullman Ford, így akár egy 2.0 efi pinto is tudna benne teljesíteni, hiszen 1.6 pinto-t tettek a platós tranyókba is hajdanán!Kinti oldalon is beszélgettünk róla, elég lelkesen fogadták a tagok.És hála Istennek, itt sem maradt szó nélkül.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 25., csüt. 9:01 
Grundmodell

Mióta van Sierrád: 2000.12.10.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 20., szomb. 1:58 
Grundmodell

szabolaci írta:
A négy B oszlop közzé kell egy ketrecet építeni, ami a küszöbökben folytatódik előre hátra. Gondolom, ezzel a merevsége meglenne, de ha már limó, én elsőkerék hajtást, és lapos padlót választanék, a kardánalagút erősen korlátozza a használatot.

Nagyon jó ötlet! A kombi kasztni hátsó oldalajtó szélességében lenne egy szelet betoldva elképzelés szerint,az ajtók fixre, téglalap alakban hegesztve,, az általad javasolt szerint, a merevítést köszönöm, tolmácsolom.A motorra gondolva valami 150 lovas első kerekes automata jó lenne kb.Abból is venni kellene egy donort legegyszerűbben, de hogy mi az a motor,és első kerék hajtás, futómű, ami legegyszerűbben beépíthető, nem tudom.Talán 2.3 16v , vagy egy Mondeo 2.5 V6-ja, és futóműve? Bár ez még odébb van, elég költség lesz a kasztni.De elnézve a Granada limo-t , az hátsó kerekes.Majd meglátjuk, jussunk el odáig.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 20., szomb. 1:41 
újhús

Mióta van Sierrád: 2012.09.24.
A négy B oszlop közzé kell egy ketrecet építeni, ami a küszöbökben folytatódik előre hátra. Gondolom, ezzel a merevsége meglenne, de ha már limó, én elsőkerék hajtást, és lapos padlót választanék, a kardánalagút erősen korlátozza a használatot.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 20., szomb. 0:09 
Grundmodell

Munka óra szerint számol.Nem biztos, hogy elkészül,kis országban élünk,én spec. munkából,, de rajta vagyunk.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 19., pén. 23:43 
Grundmodell

Mióta van Sierrád: 2014.07.26.
Fogyasztás: benzin
balazsapu írta:
Haladtak a Sierra limo ügyében a dolgok.

Van karosszériás, aki megépítené, dolgozott már régebben nekem, szép munkát csinált.Veteránokkal foglalkozik főként.
Pullman kivitel az elképzelés, tehát a két oldal ajtó között lenne egy behegesztett ajtó, amolyan vak, üveggel, hogy ki lehessen látni.Ez adná a merevítést többek között.
Olvastam, hogy a gyár által épített Sierra cabrio speciális merevítéseket kapott az önhordó kasztni miatt, de abba nem toldottak bele.A pullmannak a beltere két össze felé néző hátsó ülésből állna, elég lábtér lesz szerintem.

Továbbra is szívesen veszem, ha bárki véleményez, vagy segít tanáccsal.

Csináltunk pár merész dolgot, de azért kiváncsi lennék vajon mennyiért vállalta a mester a műtétet.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 19., pén. 20:24 
Grundmodell

Haladtak a Sierra limo ügyében a dolgok.

Van karosszériás, aki megépítené, dolgozott már régebben nekem, szép munkát csinált.Veteránokkal foglalkozik főként.
Pullman kivitel az elképzelés, tehát a két oldal ajtó között lenne egy behegesztett ajtó, amolyan vak, üveggel, hogy ki lehessen látni.Ez adná a merevítést többek között.
Olvastam, hogy a gyár által épített Sierra cabrio speciális merevítéseket kapott az önhordó kasztni miatt, de abba nem toldottak bele.A pullmannak a beltere két össze felé néző hátsó ülésből állna, elég lábtér lesz szerintem.

Továbbra is szívesen veszem, ha bárki véleményez, vagy segít tanáccsal.

Csatolmányok:
sierra limo 2.jpg
sierra limo 2.jpg [ 26.46 KiB | Megtekintve 2918 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 12., pén. 3:12 
Grundmodell

Viper írta:
balazsapu írta:
Köszönöm a támogató, és a nem támogató hozzá szólásokat is, jellemzően.

Én azért vagyok ilyen negatív, mert tudom mivel jár egy felújítás, amit nem saját két kezemmel végeztem el. 5év alatt (mivel nem volt egyben meg az összes pénzem rá) elég komoly, de nem professzionális felújításon esett át az autó, amikor is a halottaiból hoztam vissza az XR-t, több mint 1,5M ráköltött forint, és sok idegeskedés, mivel alig egy-két szaki végzett olyan munkát, amit elvártam volna, lett egy 3-400E-et érő autóm.
Nemrég 400körül akartad eladni az autód, aminek 200körüli piaci ára van, egyre kisebb kereslettel. Ha neked jó, hogy belekezdenél egy másfél-kétmilliós projektbe, aminek a kimenetele igen kétséges, akkor csináld. Megpróbáltam ésszerű érveket felhozni, hogy miért ne, de a te dolgod, úgyhogy drukkolok, hajrá, sok sikert. Kíváncsian várom a projektet. De előtte azért megnézném Hahun 2M-ért milyen fasza kabriók is vannak...

De most komolyan az XR-ed 3-400 ezerre taksálod?

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 11., csüt. 21:48 
Grundmodell

Bocsánat, nem akartam bántó lenni, és ha valakinek jut eszébe a témával kapcsolatban még valami, kérem ossza meg.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 11., csüt. 20:38 
TAG
TAG

balazsapu írta:
Talán lehet engedélyeztetni, talán nem.Bár ha egy Zsigulit lehetett, akkor ezt is biztosan.
Scorpio sem alvázas, de a Dorchester egy létező limo változata, MK I, és béka Scorpi is van belőle, gyári természetesen.Elhivatottság kérdése Sierra-ból megépíteni, és miért is ne?
Mk I 5 ajtósból (nem kell TV , meg bárszekrény) vagyis 2-ből, ghia felszereltség,a hátul utazók 3-3 helyen szembe egymással.Szerintem akkor is szép lenne nagyon.A nyavalygós, csak az új sárvédőt 20-ért felcsavarozni akaró mestereknek ez nem pálya természetesen.De több fantáziát látok benne, mint más most.

Én csupán azt jeleztem, hogy valószínűleg lepapírozni lenne kínosabb. (mert azt kérdezted, hogy műszakival stb megvalósítható lenne-e) Megépíteni kevésbé. A technikai rész problémáira nyilván van megoldás, valószínűleg a gyárban is egy "alap" autót fejlesztenének tovább ilyenné. Biztosan le is gyártanák a kb 500db-ot.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 11., csüt. 11:00 
Grundmodell

Teljesen igazad van, vitán felül. Ne legyen sértődés,de még nem adnám el a Sierra-kat,és nem veszek ésszerűen Suzuki-t helyettük :).
MK I Coupe értéke elég belőhetetlen a pár százezres tartományba, viccen kívül.
Ez már hobbi autó.Tehát a kora és ritkasága (mert szétfaragták mindet ) adta azt, hogy Bogyó 150-ért adott el egy üres papírok nélküli coupe vázat, Valaki 3000 eur-t kér egy becsövezett vázért itthon,hogy kint is ritka a hírdetési oldalakon,és azonnal elmegy, ha nem beteg árat kérnek, és az én nemrég 400-ért árult autómra volt személyes érdeklődés, és, hogy a gyáriashoz közeli állapotú autót meg sem hírdetik itthon.Leszóljuk, leértékeljük a saját életünket is, a szemét bejön, az érték kimegy.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 11., csüt. 10:53 
LX

Mióta van Sierrád: 2002.03.01.
balazsapu írta:

Én azért vagyok ilyen negatív, mert tudom mivel jár egy felújítás, amit nem saját két kezemmel végeztem el. 5év alatt (mivel nem volt egyben meg az összes pénzem rá) elég komoly, de nem professzionális felújításon esett át az autó, amikor is a halottaiból hoztam vissza az XR-t, több mint 1,5M ráköltött forint, és sok idegeskedés, mivel alig egy-két szaki végzett olyan munkát, amit elvártam volna, lett egy 3-400E-et érő autóm.
Nemrég 400körül akartad eladni az autód, aminek 200körüli piaci ára van, egyre kisebb kereslettel. Ha neked jó, hogy belekezdenél egy másfél-kétmilliós projektbe, aminek a kimenetele igen kétséges, akkor csináld. Megpróbáltam ésszerű érveket felhozni, hogy miért ne, de a te dolgod, úgyhogy drukkolok, hajrá, sok sikert. Kíváncsian várom a projektet. De előtte azért megnézném Hahun 2M-ért milyen fasza kabriók is vannak...

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 10., szer. 21:42 
Grundmodell

Talán lehet engedélyeztetni, talán nem.Bár ha egy Zsigulit lehetett, akkor ezt is biztosan.
Scorpio sem alvázas, de a Dorchester egy létező limo változata, MK I, és béka Scorpi is van belőle, gyári természetesen.Elhivatottság kérdése Sierra-ból megépíteni, és miért is ne?
Mk I 5 ajtósból (nem kell TV , meg bárszekrény) vagyis 2-ből, ghia felszereltség,a hátul utazók 3-3 helyen szembe egymással.Szerintem akkor is szép lenne nagyon.A nyavalygós, csak az új sárvédőt 20-ért felcsavarozni akaró mestereknek ez nem pálya természetesen.De több fantáziát látok benne, mint más most.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 10., szer. 19:38 
TAG
TAG

Szerintem technikailag egyszerűbb lehet, mint lepapírozni. Brutális bürokrácia van :( Nekem a gázszett anno mivel nem volt sorozatengedélyes, olyan téma volt, hogy csak lestem. Tervrajz, engedélyeztetés, stb és természetesen NKH vizsga. Fél év volt.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 10., szer. 10:18 
LX

Bármilyen átalakításba / átépítése csak akkor kezdj bele, ha a nagy részét saját magad meg tudod csinálni. Csak vedd példának, hogy egy normális karosszériázás több százezer forint, ami tulajdonképp foltozás, akkor egy építés milyen költséggel járhat, amin több hónapig dolgoznak “szakemberek”. Nem véletlen az idézőjel...

Ha megnézed Olivér építéseit, saját maga csinálja mivel ért hozzá, a fényezésen kívűl (bár azon sem csodálkoznék, ha már ezt is kitanulta volna) “csak” anyagköltsége van amit ha megosztana velünk, sokan levegőt nem kapnánk a sokktól, ha ehhez hozzászámolná a munkadíjat, új autó árakról beszélnénk.

Szóval a megfelelő tudás, idő, türelem és vastag bankszámla közül ha bármelyik hiányzik, ez csak egy álmodozós topik.

Miért nem építész elektromos sierrát? Abból sincs sok, egyszerűbb mint a kabrió, árban nem gondolom, hogy sok külömbség lenne köztük.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 9., kedd 22:53 
Grundmodell

Mióta van Sierrád: 2013.07.28.
Tipus: MK2 turnier
Fogyasztás: pont annyi!
Indiánék csináltak Zsiguliból Limuzint! Én úgy tudom, az is önhordó konstrukció!
Meg orrmotor, hátsó kerék...
Szal ha abból lehet, akkor Sierrából is!
Ha van időd, olvasgasd végig, biztosan van benne sok infó, hogy hogyan építették!
Nekem mondjuk tetszik, amit alkottak!

http://zsigulimo.blog.hu/page/29

'88 Sierra 2.0 CL kombi
'94 Mondeo 1.8 TD sedan
'05 Mondeo 2.0 Ghia kombi

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 9., kedd 22:47 
LX

Mióta van Sierrád: 2010.08.25.
Fogyasztás: 8,5
balazsapu írta:
Köszönöm a tanácsot, megpróbálom felvenni valakivel a kapcsolatot, akinek van cabrio-ja.

Egy cabrio tulajdonos mit fog tudni segíteni? :roll: Szerintem ezt kár erőltetni, mindent meglehet csinálni, de így nehéz lesz.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 9., kedd 22:12 
Grundmodell

Köszönöm a tanácsot, megpróbálom felvenni valakivel a kapcsolatot, akinek van cabrio-ja.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 9., kedd 20:12 
LX

balazsapu írta:
Köszönöm a hasznos tanácsot, mindenképp Bangladesh-ben kezdek.
Nincs, azért érdekel.Még egy cabrio is jól jönne,1-2 kép van a neten is róluk.

Mivel a Sierra a P100-ás kivételével önhordó karosszériás, a kabrióhoz olyan mennyiségű merevítést kellene beletenni, az aljába és az oldalába, hogy ne csukja össze magát, hogy egy böszme lomha dögöt kapnál.

Limuzint csak alvázas autóra építenék. Nézd meg a YouTube-on, hogy csinálják. Önhordó karosszériás autóval nem próbálkoznék.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2018. jan. 9., kedd 17:48 
Grundmodell

Köszönöm a hasznos tanácsot, mindenképp Bangladesh-ben kezdek.
Nincs, azért érdekel.Még egy cabrio is jól jönne,1-2 kép van a neten is róluk.

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]